Dzień Patrona szkoły oraz 100 – lecie Niepodległej

Dzień ten obchodziliśmy 09.11. 2018 r. Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą w naszym kościele, następnie mieliśmy przyjemność obejrzeć wspaniałą akademię, którą przygotowała dla nas pani Ania razem ze swoją klasą. Kolejną częścią programu był bieg dla Niepodległej. Po dwóch przedstawicieli z każdej klasy biegło właśnie dla Niepoległej (nie zabrakło przedstawiciela rodziców) a na końcu biegu otrzymali pamiątkowe medale. Otrzymali je również nauczyciele, wychowawcy, władze gminy za wkład w wychowanie naszych dzieci. Kolejną częścią tego dnia było spotkanie w szkole, podczas którego mieliśmy przyjemność obejrzeć bardzo pouczające przedstawienie dotyczące nałogów, które przygotowała dla nas p. Agnieszka wraz z klasą szóstą (przedstawienie to wzięło udział w gminnym konkursie profilaktycznym). 

Podsumowaliśmy również szkolny konkurs na wiersz o niepodległości, wręczyliśmy wspaniałe nagrody. (…wiersze niebawem na stronie)

Oczywiście i w szkole nie zabrakło gości, ponieważ jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie zespołu „Furman” przy śpiewaniu patriotycznych pieśni oraz hymnu. 

I tu może wielkie zaskoczenie dla tych, którzy tego dnia nie byli w szkole … pieśni śpiewali wszyscy – wywołani na środek nauczyciele, rodzice, uczniowie. Nawet nie przyszłoby mi do głowy, że słynne „Legiony” tak porwą serca naszych uczniów. Byliście i jesteście wspaniali, jesteśmy z Was dumni. Wszyscy bez wyjątku.

O godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.  

Na zakończenie był poczęstunek – ogromny okolicznościowy tort. 

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta uroczystość miała tak wzniosły, uroczysty przebieg.