II Warmińskie Biegi Przełajowe

II WARMIŃSKI BIEG PRZEŁAJOWY KRASZEWO,27.04.2018r.

Po raz drugi Uczniowski Klub Sportowy „Karol” działający przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie był organizatorem masowych biegów przełajowych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Na malowniczo położonych trasach wijących się po pagórkach wiosennie ubarwionej Warmii rywalizowali sportowcy reprezentujący szkoły Powiatu Lidzbarskiego. Na starcie imprezy stanęło prawie 400 uczniów w ośmiu kategoriach.

Urozmaicone trasy biegowe położone w Kraszewie na długo pozostaną w pamięci uczestników zawodów i licznie zgromadzonych najwierniejszych kibiców. Przy niezbyt sprzyjającej aurze warmińskie kręte ścieżki i górki stworzyły możliwość sprawdzenia umiejętności tak charakterystycznych dla biegaczy. Każdy z biegów cechowała niezwykła dramaturgia. Sprawdzała się zasada, że wyścig „wygrywa się pod górkę”. Kto pierwszy na szczycie ten pierwszy na mecie. Zawody były też okazją do wewnętrznej rywalizacji dzieci uczestniczących w ogólnopolskim programie Lekkoatletyka dla Każdego, który od 5 lat funkcjonuje na terenie Miasta i Gminy Lidzbark Warmiński oraz Ornety.

Ogromny wysiłek włożony w rywalizację wynagrodził specjalnie wybity z tej okazji okolicznościowy medal, który otrzymał każdy kto ukończył swój bieg. Najlepsza trójka w każdej kategorii otrzymała statuetki . W klasyfikacji drużynowej zwycięskie reprezentacje nagrodzono okazałymi pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Pana Fabiana Andrukajtisa oraz Starostę Lidzbarskiego Pana Jana Harhaja i Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego Pana Jacka Wiśniowskiego.

Organizacja tak dużej imprezy sportowej jak na warunki i możliwości małej wioski nie była by możliwa bez zaangażowania i wsparcia mieszkańców Kraszewa oraz Państwa Ewy i Mariusza Miecznikowskich, Pana Zdzisława Żuromskiego, Pana Waldemara Bartczaka, Pana Wiesława Czerniakowskiego, Pana Andrzeja Polaka oraz Pana Jacka Barszcza.

Miło było was widzieć na starcie i na mecie zawodów.

Do zobaczenia za rok na III Warmińskim Biegu Przełajowym!!!

Dziękuje za udział,przepraszam za potknięcia…i pogodę..

Pozdrawiam Krzysztof Syrewicz.

WYNIKI: Link należy skopiować i wkleić w dowolną przeglądarkę.

https://spkraszewo-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/ksyrewicz_spkraszewo_onmicrosoft_com/ERmey-MigyhAmMgITgLT_vkBbh537TIsmfo7QWJh6hWG2w?e=Yd84w9